מאוד קשה למצוא את הצעת ביטוח רכב הזולה והמוצלחת ביותר. החיפוש מייאש, מתיש ולפעמים בלתי אפשרי.
בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.
השאר לנו את כאב הראש והחיפושים אחר הצעה משתלמת ואנו נחסוך לך עד 50% בהוצאות ביטוח רכב. כל שעליך לעשות הוא למלא את הטופס והמומחים יחזרו אליך עם הצעות מיוחדות בשבילך.
השירות הינו בחינם וללא התחייבות!
Share on Facebook
Twitterשתף ב

תוכנית חסכון - ערוץ 2 :

השוואות ביטוח רכב


כיום, בעידן בו מספר חברות הביטוח הולך וגדל ומספר סוכנויות ביטוח רכב צוברות תאוצה בערים וחלקן הופך עם הזמן לחברת ביטוח בפני עצמה, קשה מאוד לדעת אצל מי כדאי לעשות את פוליסת ביטוח הרכב. אכן מדובר בבחירה לא פשוטה לעיתים, במיוחד כשלשוק חדרו בשנים האחרונות חברות הביטוח הישיר.
בכל מה שקשור בביטוח רכב, כמו ברכישת כל מוצר או שירות בעולם המודרני, כדאי לבצע השוואת ביטוח רכב. בלי להתבייש או להתעצל, לא מבטחים אצל החברה הראשונה אליה פניתם, או לחילופין לא ממשיכים את הביטוח בצורה אוטומאטית בחברה הקודמת עם תום שנת הביטוח. מדוע ? כי כשתבצעו השוואת ביטוח רכב תגלו עד מהרה כי תוכלו לרכוש פוליסת ביטוח לא פחות אטרקטיבית במחיר זול משמעותית מהחברה הנוכחית שלכם או מחברות שכבר ראיתם.
בנוסף, כל חברת ביטוח רוצה לקוחות חדשים, לכן כדאי מאוד לבצע את סקר המחירים הזה ולהיות מחוזר על ידי סוכן הביטוח או החברה, כיון שלקוחות חדשים זוכים להנחות והטבות והנחות משמעותיות בפרמיה.

השוואות ביטוח רכב : איך מתחילים ?

סוכנת הביטוח מתקשרת אליך ביום בהיר ומודיעה לך כי בימים הקרובים עומד לפוג תוקף ביטוח החובה שלך וכך גם המקיף או ביטוח צד שלישי שרכשת ממנה לפני שנה. בדרך כלל, אין לך זמן, ואתה מחדש באופן אוטומאטי בטלפון באמצעות כרטיס אשראי. עצור! זו ההזדמנות שלך לחסוך מאות ואולי אלפי שקלים בשנה בביטוח. עשה השוואת ביטוח רכב. אמור לסוכנת , להמתין יום או יומיים בהם אתה הולך לבצע השוואת מחירים בין חברות. ייתכן וכבר כאן יתום החיפוש שלך כי היא תיתן לך הצעה מפתה הרבה יותר, אבל למרות זאת, אל תחדש ולך לסיור קטן מבלי לצאת מהבית.
טלפון- ספר הטלפונים יפרוש לך את סוכנויות הביטוח המקומיות וחברות הביטוח, כולל הביטוח הישיר. תן את הנתונים שלך לסוכן בטלפון והוא ישוב אליך עם הצעה אטרקטיבית בהקדם.
ביטוח ישיר- התקשר לחברות הביטוח הישיר, או עשה זאת דרך האינטרנט, תן את פרטיך האישיים, פרטי הרכב וכל מה שיידרש על ידי החברה. תוכל לעשות זאת בטלפון או באמצעות האינטרנט במעין טופס המיועד לכך ותקבל הצעה מפורטת לפוליסה
פנייה לסוכן ביטוח- אם אתה בעד פגישות בארבע עיניים, פנה לסוכן ביטוח הקרוב לביתך וברר איתו על הצעת ביטוח רכב פרטנית המתאימה לך. סוכני ביטוח עושים בעצמם את השוואת המחירים בין חברות הביטוח ובונים הצעת מחיר שתתאים לך.
אינטרנט – באתרי האינטרנט הייעודיים תוכלו לבצע השוואת ביטוח רכב בין החברות השונות על ידי מילוי הפרטים בטפסים הרלוונטיים. האתר ידאג לכך שחברות הביטוח ישובו אליך עם הצעות מחיר.
הפרדה בין ביטוחים – ניתן לעשות את ביטוח החובה בחברה אחת ואת הביטוח המקיף בחברה אחרת ואין חיוב לשים את כל הביצים בסל אחד. לכו לאן שמשתלם לכם.
בכל מקרה, תמיד תוכלו לחזור לחברה שלכם עם ההצעות המפתות שקיבלתם ולבקש תנאים טובים יותר. בדרך כלל זה עובד.

 
 
לכתבה המלאה>>
שלבים לעשיית ביטוח רכב

צריכים לעשות ביטוח רכב לרכב חדש שקניתם או שאתם צריכים לחדש את הביטוח, הנה מדריך קצר אשר יפרט בפניכם את השלבים לעשיית ביטוח רכב, צעד אחר צעד. איזה מידע צריך למסור לסוכנות הביטוח, מה חשוב לקחת בחשבון ואיך לסיים עם עניין ביטוח הרכב מהר וללא הוצאות מיותרות.


לפני שאתם עושים ביטוח רכב, עליכם להבין איזה רכב יש לכם ומהם הצרכים שלכם בכל הנוגע לביטוח רכב. כמה נהגים צריכה לכסות הפוליסה, האם אתם עושים גם ביטוח מקיף, האם אתם צריכים שירותי רכב חלופי. זה יקל עליכם לבחור ביטוח רכב נכון ואפקטיבי

לאחר שהבנתם מה הצרכים שלכם אתם צריכים ליצור קשר עם סוכנות ביטוח אשר תיתן לכם כמה הצעות רלוונטיות עבורכם. בעת מעמד בירור הנתונים, ישאלו אתכם שאלות כמו סוג ושנת הרכב, האם האוטו היה מעורב בתאונה, פרטים אודות אופי ביטוח רכב, לאחר שיהיו בידיי סוכנות ביטוח רכב כל הפרטים על הרכב, הנהג וסוג הביטוח, הם יוכלו להתאים לכם את הצעת הביטוח המשתלמת ביותר.


פה המקום לעשות השוואת מחירים, לדבר עם כמה סוכנויות ביטוח רכב ולקבל את ההצעה המתאימה והמשתלמת ביותר. חשוב כמובן לשים לב שאתם מקבלים הצעה המכילה גם ביטוח חובה וגם ביטוח מקיף וכמובן לבדוק את גובה ההשתתפות העצמית.

בשלב זה סוכנות הביטוח תשלח לכם לעיון את הפוליסה. חובה לקרוא ולהבין את כולה, כולל האותיות הקטנות ותת סעיף. אם משהו לא ברור לכם בפוליסת ביטוח רכב או שיש לכם שאלות, אל תהססו לשאול. חשוב שתבינו בדיוק מה הביטוח כולל ומה הוא מכסה, כך שתנהגו בראש שקט.

לאחר שהבנתם את הכול, חשוב לברר פרטים שונים כמו עלות ביטוח רכב, כמה תשלומים, ממתי הביטוח מתחיל היות וביטוח רכב מתחיל מתחילת חודש. יש סוכנויות ביטוח רכב שמאפשרות לעשות את הביטוח ישירות באינטרנט, יש מי שעושים אותו בטלפון או בפגישה אישית עם סוכן. כמובן שעל מנת לעשות ביטוח רכב, חייב להיות לכם רישיון נהיגה ורישיון רכב בתוקף וכמובן שהאוטו צריך להיות עם טסט.


הרבה אנשים חושבים שביטוח רכב מתחיל ונגמר בעלות הביטוח, אף בפועל חשוב מאוד להבין מהם הדברים שאתם מקבלים ולהעדיף יחס אישי וטיפול מהיר, גם אם מדובר בתוספת קלה והגיונית של מחיר. כשמדובר בביטוח רכב, לא צריך ליפול ישר למלכודת המחיר הנמוך ולבדוק לעומק את הפרטים. עשיית ביטוח רכב זהו דבר קל ומהיר, אם יש לכם סוכנות ביטוח רכב מהימנה שעומדת לצידכם.

לכתבה המלאה>>
ביטוח לרכב השוואה

ביטוח לרכב השוואה - מידע כללי :

ביטוח לרכב השוואה נעשה על מנת להבטיח כי הלקוח יקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר לפוליסת ביטוח הרכב שלו. ביטוח לרכב השוואה היא הדרך החכמה לרכישת פוליסת ביטוח מכל סוג שהוא. ניתן לערוך ביטוח לרכב השוואה בכמה צורות פשוטות ויעילות שבסופן תוכל לרכוש פוליסת ביטוח רכב עם הכיסויים הטובים ביותר במינימום מחיר בהתאם לנתונים ולצרכים האישיים שלך. הדרכים לביצוע ביטוח לרכב השוואה הם באתרי הבית של חברות הביטוח השונות ברשת באינטרנט, בסוכנויות הביטוח השונות, במשרדי חברות הביטוח ברחבי הארץ ובאמצעות סוכן ביטוח המגיע עד לביתך על מנת להתאים לך פוליסת ביטוח רכב בתנאי רכישה נוחים ובתשלומים שווים.

דרכים לביצוע ביטוח לרכב השוואה :


כפי שכבר נכתב לעיל ניתן לבצע ביטוח לרכב השוואה בכמה צורות פשוטות ויעילות המפורטות להלן:
1. ביטוח לרכב השוואה ברשת האינטרנט – ביטוח לרכב השוואה באמצעות האינטרנט היא הדרך הפשוטה, הנוחה והיעילה ביותר לקבלת הצעות מחיר לפוליסות ביטוח רכב של חברות הביטוח השונות. כל שאתם צריכים הוא פשוט לגלוש ביתר נוחות לאתרי הביטוח השונים להזין את הפרטים האישיים שלכם בטופס המצורף ותוך פרק זמן קצר תקבלו ישירות אל המחשב הפרטי שלכם בנוחיות ביתכם מספר הצעות מחיר לפוליסות ביטוח הרכב הטובות ביותר של מיטב חברות הביטוח. כעת נשארה בידכם הבחירה של איזה פוליסת ביטוח הכי כדאי לכם לרכוש. ניתן כמובן לרכוש את פוליסת הביטוח המועדפת עליכם באינטרנט באמצעות כרטיס אשראי בתנאי תשלום נוחים ביותר.
2. ביטוח לרכב השוואה באמצעות סוכן ביטוח – כיום כל חברת ביטוח מעסיקה מספר רב של סוכני ביטוח המגיעים אלייך עד הבית על מנת להתאים לך פוליסת ביטוח רכב בהתאם לנתונים ולצרכים האישיים שלכם. תפקיד נוסף של סוכן ביטוח הוא להסביר לכם ולפרט את כל הכתוב בפוליסה כולל מחיר, כיסויים, תשלומי פרמיה ועוד. ביטוח לרכב השוואה באמצעות סוכן ביטוח אחד או שניים יכולה להיות פשוטה ונעימה בפרטיות ביתכם. רכישת פוליסת ביטוח רכב באמצעות סוכן ביטוח יכולה להיות יקרה מעט יותר, אך עם זאת בעת הצורך סוכן הביטוח תמיד שם על מנת לעזור לך.
3. ביטוח לרכב השוואה בסוכנויות הביטוח – לערוך השוואת מחירים לפוליסות ביטוח רכב בסוכנויות הביטוח השונות הן הדרך הקלה והיעילה ביותר. כל סוכנות ביטוח עובדת עם מספר חברות ביטוח בו זמנית וכפועל יוצא יכולה להציע ללקוח הצעות מחיר שונות מכל אחת מחברות הביטוח הללו. תפקידן הוא לייצג אתכם הלקוחות מול חברת הביטוח ולהתאים לכן את פוליסת הביטוח הטובה ביותר.
4. ביטוח לרכב השוואה בסניפי חברות הביטוח – למרות שניתן לקבל הצעות מחיר משתלמות ביותר לפוליסות ביטוח רכב במשרדי חברות הביטוח השונות, בילוי של אחר צהריים באחד מסניפים אלו אינו נחשב כלל וכלל, היות וצריך המון זמן פנוי וסבלנות לשם כך.

לכתבה המלאה>>
ביטוח לרכב

ביטוח לרכב הינו ביטוח אשר תפקידו לכסות נזקי רכוש ונזקי גוף.
כיום, כל מי שמוגדר כבעל רכב אינו מאפשר לעצמו להיות ללא ביטוח לרכב.
היתרון הגדול של ביטוח לרכב הוא בכך שחברת הביטוח שדרכה אתם רוכשים את הביטוח, היא זו שתדאג לפצות כספית על בעיה זו או אחרת שנגרמה לכם כתוצאה מתאונה ושלל גורמים נוספים.
במאמר זה נפרט לכם לגבי סוגי הביטוחים לרכב וכיצד כל ביטוח משרת את בעליו.

ביטוח לרכב - הסיבה לביטוחכולנו חווינו את הרגע בו חזרנו לבית עם רכב חדש.
הבעיה מתחילה כאשר אנחנו לא מצליחים לישון בלילה מרוב דאגה.
הדאגות לרוב נעות מכך שאנו פוחדים שמישהו יגנוב את הרכב החדש או את מערכת השמע החדשה של הרכב, שהבן שלנו המוגדר כנהג צעיר ינהג ברכב ויקלע לתאונה אשר יכולה לגרום נזקים לו ולרכב.
כמו כן, אנו נרתעים להשאיר את הרכב בשעות היומיום באזורים שבהם אין חנייה מסודרת.
אלו הם רק חלק מהסיבות ולכן על מנת למנוע מעצמנו את הדאגות, חשוב כי נעשה ביטוח לרכב.

ביטוח לרכב - סוגי ביטוחים•    ביטוח לרכב חובה- ביטוח לרכב אשר מוגדר כחובה, הינו ביטוח שלו מחויב כל בעל רכב בישראל.
ביטוח זה מבטיח לכם כי אם חס וחלילה תחוו תאונה חברת הביטוח שבה אתם מבוטחים, תדאג לפצות אתכם כספית בגין כל ההוצאות הרפואיות שנובעות כתוצאה מנזקים גופניים ונפשיים.
•    ביטוח לרכב מקיף- כאן מדובר על ביטוח המוגדר כביטוח רשות.
ביטוח זה מטרתו לכסות כל מצב ביטוחי בו ייגרם נזק לרכוש. כלומר אם הרכב שלכם ניזוק עקב תאונה, שריפה, אסון טבע ומצבים נוספים, חברת הביטוח תכסה לכם את הנזק מבחינה כספית, כפי שסיכמתם איתה בעת החתימה על פוליסת ביטוח הרכב.
ביטוח לרכב מסוג מקיף, הינו ביטוח המגיע כחבילת בסיס ואתם אלו שמחליטים אילו כיסויים ביטוחיים אתם מעוניינים להוסיף לביטוח.
•    ביטוח לרכב צד ג'- ביטוח לרכב צד שלישי הינו ביטוח אשר מיועד למטרה בה אתם פוגעים ברכוש של אחר.דבר זה יכול לבוא לידי ביטוי ברכב אחר, בגדר של בית פרטי ועוד.

ביטוח לרכב - כיצד נקבע המחירבוודאי שמתם לב כי ישנו הבדל בעלויות של ביטוחים אלו ואחרים.
המחיר של הביטוח משתנה מחברה לחברה ועל כן ההמלצה שלנו אליכם היא לבצע סקר שוק לפני שאתם מחליטים על חברת ביטוח זו או אחרת.
מחיר הפוליסה של ביטוח לרכב נקבעת על פי מספר פרמטרים: גיל הנהג, מספר מבוטחים, רקע תעבורתי ומספר הכיסויים שהחלטתם להוסיף לביטוח הבסיסי.
כאשר אתם מבצעים את סקר השוק מומלץ לשאול את חברות הביטוח כמה הנחה תקבלו או אילו הטבות תקבלו אם תחליטו לרכוש את כל הביטוחים שלכם אצל חברה אחת. דבר זה יכול להוות יתרון משמעותי מבחינת מחיר.לכתבה המלאה>>
ביטוח רכב בדואר

החל מסוף שנת 2009 החל חברת הדואר לשווק פוליסות ביטוח רכב בחלק מסניפיה.
בסניפים בהם משווקות פוליסות הביטוח מוצב נציג של סוכנות ביטוח רכב שנבחרה והוא מבצע עבורנו השוואת מחירים מ-6 חברות ביטוח שונות.
לנו, הציבור, אפשרות של רכישת ביטוח רכב בדואר מהווה צעד חיובי אשר מקל עלינו וחוסך מאיתנו סרבול בתהליכים מסויימים.
אך עבור סוכנויות הביטוח מדובר בצעד אשר מרחיק אותם מלקוחות פוטנציאלים ובהתאם לכך לשכת סוכני הביטוח הגישה תביעה נגד חברת הדואר בטענה כי מדובר בהסדר כובל.
את טענתם הם מבססים על העובדה שחברת הדואר הינה המקום היחידי בו ניתן לבצע העברת בעלות על רכב וברגע שתנתן האפשרות לרכוש פוליסת ביטוח רכב בדואר באותו המעמד - רוב האנשים יבחרו באופציה זו ולא יפנו לסוכנויות ביטוח רכב או לחברות ביטוח.
ברור כי מדובר כאן בהפסד לסוכנויות הביטוח אך רווח נקי לצרכנים ובהתאם לכך נדחתה גם תביעתה של לשכת סוכנויות הביטוח.

כיום תוכלו לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב בדואר בסניפי הדואר השונים בעזרתו של נציג סוכנות הביטוח "ביטוח משווה", אשר בבעלותה המלאה של סוכנות הביטוח "מזרח - סוכנות לביטוח בע"מ", לאחר זכתה במכרז.

לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב ממספר חברות שונות מלאו את הטופס בראש העמוד או בתחתיתו.

לרשימת סניפי הדואר בהם ניתן לרכוש פוליסות ביטוח רכב בדואר : לחץ כאן


לכתבה המלאה>>
ביטוח רכב קבוצתי

ביטוח רכב קבוצתי המוכר גם כביטוח רכב קולקטיבי, הוא למעשה חבילת ביטוחים הניתנת לכמות גדולה של רכבים, לרוב בתנאים זהים ולעובדי קבוצה אחת. לרוב, ביטוח רכב קולקטיבי נעשה לעובדי החברה וסכום הביטוח מנוכה משכרם החודשי. ככל שהחברה גדולה יותר והיא רוכשת כמות גדולה יותר של פוליסות ביטוח רכב, כך גם בדרך כלל התנאים משתלמים יותר מבחינת מחירים וכיסויים.
זוהי למעשה פעולה של רכישת פוליסות ביטוח רכב בסיטונאות, ככל שהקולקטיב ירכוש כמות גדולה יותר של פוליסות ביטוח רכב, כך הקולקטיב יוכל להגיע לתנאים טובים יותר, שכן חברת הביטוח מעוניינת בעסקה זו שתכניס לה כמות גדולה של מבוטחים.

ביטוח קולקטיבי
ביטוח קולקטיבי נעשה לכל ענפי הביטוח ולא רק לענף ביטוחי הרכב. אם עבדתם פעם בחברה גדולה, בוודאי הייתם עדים לתופעה שמוצעים לכם מגוון רב של ביטוחים, כגון: ביטוחי חיים, בריאות, ביטוח רכב, ביטוח דירה ועוד.
התמחור של פוליסות ביטוח רכב, בין שאר סוגי הפוליסות השונות נעשית על פי חוק המספרים הגדולים. מה זה למעשה אומר? חברת הביטוח משערת מהי רמת הסיכון של עובדי אותה חברה שלהם מוצעות פוליסות ביטוח רכב ולפי כך היא מתמחרת את עלות הפוליסות.
תמחור פוליסות ביטוח רכב כוללות שיקולים של הפרמטרים הבאים:
גילאי העובדים וזמאת על מנת לדעת מהו ממוצע גילאי הנהגים, סוגי רכבים, מהו אחוז העובדים בעלי עבר של עבירות תנועה, שלילת רישיון, תאונות שונות, תביעות ביטוח וכולי.

ביטוח רכב - סוגי קולקטיב
ביטוחי רכב קולקטיביים מתחלקים בדרך כלל לשני סוגים מרכזיים:
  • קולקטיבים שהם חברה המאגדת עובדים המכירים אחד את השני, מכירים את המנהלים ונוצרים ביניהם קשרים ישירים ביום העבודה.
  • קולקטיבים שאין קשר בין חבריהם. דוגמא לכך תהיה בחברת אשראי, ארגונים שונים לקהל יעד שונים. כמה פעמים טלפנו אלינו מחברת האשראי שלנו והציעו לנו לרכוש פוליסת רכב או פוליסת ביטוח נסיעות מוזל ובתנאים מועדפים דרכם? רובנו חוו את סוג ההצעות הללו.

ביטוח רכב - באיזה קולקטיב לבחור
כיום, ביטוח רכב דרך קולקטיב הוא דבר אטרקטיבי והרבה מאוד חברי הקולקטיב רוכשים אותו.
אך מה קורה כאשר אתם עובדים בחברת היי טק גדולה שמציעה לכם ביטוח רכב קולקטיבי ומשתייכים גם לחברת כרטיסי אשראי המציעה לכם גם כן ביטוח רכב קולקטיבי מטעם החברה?
דבר ראשון, חשוב לא למהר ולבצע את הרכישה. הרבה פעמים האנשים מצידו השני של הקו מלחיצים אותנו ומסבירים לנו שזו הצעה מוגלת בזמן או מוגבלת בכמות ועל ידי כך מעוניינים להאיץ את תהליך הרכישה של פוליסת ביטוח הרכב. במקרה כזה, עצרו את הנציג ובקשו ממנו שני דברים:
הדבר הראשון הוא לשלוח לכם את הפוליסה המדוברת של ביטוח הרכב, אם הנציג מסביר לכם שאין זה אפשרי, וותרו על העניין, רכישה נבונה של ביטוח רכב היא רק לאחר שבחנם את התנאים הכתובים ולא רק שמעתם אותה. דבר שני בקשו מאותו נציג להסביר לכם מהן היתרונות של ביטוח רכב זה על ביטוח רכב שחברה אחרת הציעה לכם.
דבר שני, שבו עם שתי הפוליסות, בדקו מהם הצרכים שלכם, בדקו עד כמה ביטוח רכב זה מתאים לאותם צרכים, בדקו את הסייגים שלה וההתניות המיוחדות והתעריפים ורק אז החליטו איזה ביטוח רכב קולקטיבי אתם מעוניינים לרכוש.

ביטוח רכב קבוצתי קולקטיבי- יתרון

לכתבה המלאה>>
ביטוח רכב שאלות ותשובות

ביטוח רכב הינו ביטוח שכל בעלי הרכבים רוכשים. במאמר זה נציג בפניכם שאלות ותשובות שיתנו לכם נתונים מדויקים בנוגע לשאלות שנשאלו על ידי אנשים שונים לפני רכישת ביטוח רכב

מכרתי את הרכב שלי מה אני עושה עם הפוליסה?
אם מכרתם את הרכב שלכם, אך עדיין לא ביטלתם את פוליסת ביטוח רכב, אל לכם להשתמש בפוליסה זו. אם יקרה מצב שבו תחול תאונה לרכב זה ואתם תעשו שימוש בפוליסת ביטוח רכב, קרוב לוודאי שלא תקבלו את כספכם שכן חברת הביטוח תטען כי העברת הבעלות שבצעתם ביטלה את הפוליסה שהייתה ברשותכם.
קרוב לוודאי שחברת הביטוח תטען כי היא אינה מחויבת לשלם בעבור מקרה התאונה, שכן יש מצב שלא הייתה מסכימה לבטח את הבעלים החדשים של הרכב באותם תנאים שהיו לבעל הרכב הקודם שרכש את פוליסת ביטוח הרכב.
לסיכום: חשוב לדאוג ולהעביר את פוליסת ביטוח הרכב הקיים לבעלים החדשים או לבטל אותה, כאשר אתם מבצעים מכירה של הרכב. אם לא תעשו צעד זה, קרוב לוודאי שתזכו למפח נפש.

אני נוסע לחו"ל - האם אני יכול להקפיא ביטוח רכב?
זכרו כי אם אתם מקפיאים או מבטלים ביטוח רכב, לא תהיה לכם הגנה במקרה בו הרכב יהיה מעורב בתאונת דרכים. לכן, אם אתם מתכננים לנסוע לחו"ל חישבו איזה שימוש יהיה לרכב. אם אתם מתכננים להשאיר אותו לחבר או לאחד מקרובי המשפחה, רצוי שתחשבו פעמיים אם הנכם מעוניינים להקפיא את הפוליסה ולהישאר ללא הגנה ביטוחית של חברת הביטוח.

מכרתי את הרכב לפני סיום תקופת הביטוח- מהי פרוצדורת ההחזרים?
חשוב שתדעו שאתם זכאים להחזר סכומי ביטוח רכב במקרים הבאים:
  • אם מכרתם את הרכב שלכם
  • אם רכבכם נגנב
  • אם הרכב הוצא מכלל שימוש
החישוב בדרך כלל נעשה בצורה יחסית לסכום הכולל ששולם מול החודשים שבו הרכב היה מבוטח.
חשוב לדעת שבדרך כלל כשאתם מבטלים ביטוח רכב ולא משלושת הסיבות שצוינו כאן, קרוב לוודאי שחברת הביטוח תשאיר אצלה חלק מסכום ביטוח רכב לפי החישוב הבא: חמישה אחוזים של הפרמיה השנתית שלכם ובעד כל יום נוסף הם יגבו מכם סכום נוסף, לדוגמא שלוש עשיריות האחוז. יתרת סכום ביטוח רכב לאחר חישובים אלו יוחזר לכם.

ביטוח רכב - כיצד מחושבת הפרמיה של ביטוח אשר אינו לשנה עגולה
בדרך כלל כאשר אנו רוכשים פוליסת ביטוח רכב, מדובר בשנה שלמה, אך יש גם מקרים יוצאי דופן. במקרה שבו פוליסת ביטוח הרכב היא אינה לשנה, החישוב נעשה כך:
מינימום תקופת הפוליסה היא שבעה ימים. אם מדובר ב7 ימים, חישוב הפרמיה תהיה חמישה אחוזים של הפרמיה השנתית בחברת או בסוכנות הביטוח שאצלה ביצעתם את רכישת ביטוח הרכב.
אם מדובר ביותר משבעה ימים, חברת או סוכנות הביטוח יגבו מכם חמישה אחוזים של הפרמיה השנתית פלוס שלוש עשיריות אחוז מהפרמיה השנתית החל מהיום השמיני.לכתבה המלאה>>
ביטוחי רכב לנהג יחיד

ביטוח רכב לנהג יחיד  יהיה זול יותר בכל חברות הביטוח שכן ביטוחי רכב לנהג יחיד מבטחים את מספר הנהגים המינימאלי ביותר, אחד. במצב בו יש מספר נהגים המשתמשים ברכב, קצב הבלאי של הרכב גובר במהירות לעומת שימוש של נהג אחד באותו רכב. מבחינה סטטיסטית מעורבות הרכב בתאונות דרכם גבוהה יותר כאשר מספר הנהגים באותו רכב עולה על אחד.

כדאיות רכישת פוליסת ביטוחי רכב לנהג יחיד תלויה בצרכי המשפחה הייחודיים. במידה וזמן הנהיגה ברכב של נהגים אחרים קטן ביותר, אזי משתלם יותר לרכוש ביטוח רכב לנהג יחיד. לעומת זאת אם הרכב משמש את צרכי כל בני המשפחה יש צורך מיידי לוותר על פוליסת ביטוח רכב לנהג יחיד ולרשום בפוליסת ביטוח הרכב גם את כל הנהגים במשפחה.

ביטוחי רכב לנהג יחיד באמצעות סוכן ביטוח:
חברות הביטוח השונות מציעות לך להתייעץ באמצעות הטלפון עם סוכן ביטוח מקצועי ומיומן שעבר הכשרה ביטוחית בתחום ביטוחי הרכב, ניתן גם לקבוע פגישת ייעוץ אצלך בבית.  סוכן הביטוח יגיע אלייך הביתה בזמנך הפנוי, מתי שהכי נוח לך ויעזור לך להתאים פוליסת ביטוח רכב לנהג יחיד על פי הצרכים האישיים שלך ושל בני משפחתך. היתרון בהתייעצות עם סוכן ביטוח רכב הוא בביטחון כי הפוליסה שתרכוש מובנת ונהירה לך והורכבה בהתאם לצרכייך ויכולותיך הכלכליות. פוליסת ביטוחי רכב לנהג יחיד לעיתים אינן נחוצות והפגישה עם סוכן הביטוח תוודא כי תרכוש את פוליסת הביטוח הנחוצה לך באמת. סוכן הביטוח יכול לאפשר לך לפרוס את תשלומי הפרמיה של פוליסת ביטוח רכב לנהג יחיד למספר תשלומים שווים בשנה.

ביטוחי רכב לנהג יחיד ישירות דרך האינטרנט:
חברות הביטוח מאפשרות לקהל הלקוחות הפוטנציאליים שלהם רוכשי פוליסות ביטוחי רכב לנהג יחיד את האפשרות לבחור בין חברות ביטוח שונות דרך אתרי האינטרנט המפרסמים חברות ביטוח. כיום ניתן להשתמש ברשת האינטרנט לחיפוש פוליסות ביטוחי רכב לנהג יחיד, בלי להתאמץ ולצאת מהבית או לטלפן למספר רב של חברות ביטוח. כל שצריך לעשות הוא להקליד א הפרטים האישיים, מקום מגורים, נתוני הנהג וסוג הרכב המבוטח ותוך מספר שניות תקבל אל המחשב האישי שלך, בפרטיות ביתך מספר רב של הצעות מחיר לפוליסות ביטוחי רכב לנהג יחיד. לרוב מאפשרות חברות הביטוח לרוכשים פוליסות ביטוח רכב לנהג צעיר דרך האינטרנט, מגוון רחב של הטבות, הנחות ומבצעים.

כמה מילות סיכום:
לסיכום ניתן לומר בוודאות כי לעיתים ביטוחי רכב לנהג יחיד יכולים להיות משתלמים יותר מבחינת המחיר הזול של הביטוח, הפרמיה החודשית ומספר הכיסויים הניתנים. תחילה יש צורך לבדוק את נחיצות הביטוח לנהג ולמשפחתו טרם רכישת הפוליסה. ביטוח רכב לנהג יחיד מבטיח את הפחתת הבלאי ברכב ושמירה על ערכו עקב שימוש מועט ברכב.
לכתבה המלאה>>
מחשבון ביטוח רכב
אחת מן ההוצאות הקבועות המשמעותיות במהלך החודש היא הוראת הקבע או כל סוג תשלום אחר על ביטוח רכב לסוגיו. מדובר בהוצאה קבועה הנמשכת לאורך כל השנה, כל עוד יש ברשותך רכב. אחד הצעדים החשובים לפני רכישת ביטוח רכב כל שהוא, הוא השוואת מחירים בין החברות השונות.
כיוון שמגוון חברות הביטוח היום הוא גדול מאוד ולעיתים קצת מתבלבלים, השוואת מחירים בדרך המסורתית קצת מעייפת. הרבה מאוד שיחות טלפון, הרבה דיבורים, מבחר הצעות, התלבטות בין ביטוח ישיר לביטוח בדרך המסורתית ועוד.

הפתרון : מחשבון ביטוח רכב

גם משרד האוצר היה ער לבעיה זו, וחשב להקל על הנהגים ובעלי הרכב בישראל. המשרד יודע שקיימים פערי מחירים לא קטנים בין חברות הביטוח השונות והוא החליט לנקוט בדרך פעולה פשוטה, יעילה וחסכונית לקהל הנהגים. הוא עושה זאת באמצעות מחשבון ביטוח רכב פשוט להפעלה וכל אחד יכול להשתמש. בין אם מדובר בנהג משאית או רוכב קטנוע.

השוואת מחירים באמצעות מחשבון ביטוח רכב

עכשיו ניתן לבצע השוואת מחירים באמצעות האינטרנט דרך מחשבון משרד האוצר. כך תוכלו לבחור את חברת הביטוח המשתלמת לכם ביותר, על פי הנתונים האישיים שלכם והפרטים המדויקים של כלי הרכב. אבל, גם כשבוחרים חברת ביטוח יש לוודא מדובר בחברה מנוסה עם גב חזק, מהי מדיניות התביעות של החברה, בכמה תשלומים ניתן לשלם את דמי הביטוח החודשיים ומהי הפרמיה הממוצעת.

מחשבון ביטוח רכב : בדיקת התעריפים המדויקת ביותר

המספרים המתקבלים בתוצאות מחשבון ביטוח רכב, יהיו מדויקים בתנאי שתזינו בו את הנתונים המדויקים. כל שעליכם לעשות, הוא להזין את סוג הרכב, שנת הייצור שלו, המודל, נפח המנוע של הרכב שלך, אבזור נוסף, אמצעי בטיחות ואבטחה, נתונים אישיים כמו וותק על הכביש, עבר תביעות בחברות אחרות. תאונות שלילות רישיון וכל מה שיתבקש.
התעריף המתקבל הוא המדויק ביותר והם המאושרים לחברות הביטוח. אגב, אם חברת ביטוח הציעה לך מחירים גבוהים יותר מאלה שהופיעו במחשבון לאחר הבדיקה שביצעת, מומלץ שתפנה למחלקה לפניות הציבור – הפיקוח על חברות הביטוח בישראל ותן דיווח על החברה.
מחשבון ביטוח רכב חוסך לכם הרבה מאוד טרחה בסך הכל. במקום להרים טלפונים או ללכת לסוכן הביטוח, קודם כל עשו שיעורי בית ודעו מהו המחיר פחות או יותר שתשלמו עבור ביטוח רכב. כך, תוכלו להתמקח בצורה טובה יותר. בנוסף כך תחסכו הרבה זמן, שיחות טלפון וויכוחים עם נציג החברה או סוכן הביטוח.
שימוש במחשבון זה נותן לכם את הידע והכוח להתמודד עם חברת הביטוח. בסופו של דבר חברת הביטוח חושרת אליכם ומציעה מחיר אפילו יותר זול ממה שחשבתם. 
הפעל מחשבון ביטוח רכב היא ממש לא מורכבת. פשוט מכניסים נתונים ומקבלים המחיר בשקלים. זו תהיה גם ההצעה הנמוכה ביותר שתקבלו.
 
לכתבה המלאה>>
ביטוח רכב השוואת מחירים
אחת מההוצאות המשמעותיות שעושה כל נהג מדי חודש היא ההוצאה על ביטוח רכב. מדובר בסכומים חודשיים לא מבוטלים שאמורים לכסות אותך מכל סוגי הפגיעה האפשריים בגוף או ברכוש, שלך ושל נהגים אחרים והולכי רגל.
ללא ביטוח רכב חובה וצד ג' לא כדאי לעלות על הרכב בשום פנים ואופן. אבל, בכל מקרה, לפני שמבטחים עושים השוואת מחירים. כן, ממש כמו לפני קניית מחשב, איי-פוד, או דיסק און קי, גם רכישת ביטוח היא ברת השוואה והמחירים משתנים מחברת ביטוח אחת לחברתה, והמחירים משתנים לפי פרמטרים של הנהג ורכבו.
ביטוח רכב השוואת מחירים : בוחרים נבון
היום, קיימות חברות ביטוח רבות. חלקן מיוצגות באמצעות סוכנים והאחרות ידועות כחברות ביטוח ישיר שעובדות באופן ישיר מול הלקוח. במצב בחירה גדול זה, ועם כל הפרסום שאנו חשופים אליו מכל כיוון, קשה לבצע החלטה והרבה מאוד נהגים אינם יודעים היכן להתחיל תהליך השוואת מחירי ביטוח רכב.
למרות זאת, היום נושא "ביטוח רכב השוואת מחירים" אינה מסובכת. היום כבר לא צריך לצאת לרחוב ולהיכנס לסוכנויות ביטוח. נכון שהסוכן יבצע אפילו מולך את הבדיקה עם חברות הביטוח ויכול להשיג לך מחיר זול, אבל לא בטוח שסוכן הביטוח שלך עובד עם כל החברות. ישנן חברות ביטוח זולות יותר שאולי הוא פשוט אינו עובד מולן.  
היום קל הרבה יותר לעשות השוואת ביטוח רכב, וכל העבודה יכולה להתבצע מול האינטרנט. אגב, לפני שניגע בשיטות השוואת המחירים הקלות ביותר, נציין כי תמיד יש אפשרות לפצל ביטוחים. כך למשל, את ביטוח הרכב החובה תוכלו לעשות בחברה א', את צד ג' בחברה ב', וביטוח מקיף (אם אתם עושים), בחברה שלישית. מפוצל אבל זול.
כפי שאמרנו, ישנן דרכים פשוטות יותר לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב. אחת מהן, וזו המתחילה להיות מוכרת יותר בקרב נהגים רבים, היא מחשבון השוואת תעריפי ביטוח של משרד האוצר ומשרד התחבורה. המבוטח מכניס את הנתונים הרלוונטיים, את מינו, גילו, ועברו לפי השאלות המצוינות ובהתאם להערות הכתובות שם, ומקבל תוצאה מדויקת ומפורטת של הפרמיה השנתית שישלם אצל כל אחת מחברות הביטוח. חסך לכם הרבה מאוד התרוצצויות וטלפונים – אכן שרות מדהים.
שיטה נוספת היא אתרי השוואות מחירים לביטוח. כאן העיקרון הוא מעט שונה אבל עדיין עושה עבודה מצוינת. כאן אתם משאירים את הפרטים שלכם, כולל פרטים אישיים להתקשרות ופרמטרים שונים שיתבקשו. כעבור זמן קצר מאוד יחזרו אליכם נציגים ממספר חברות ביטוח רכב מובילות (בדרך כלל חמישה) וייתנו לכם את הצעות המחיר האטרקטיביות ביותר בהתאם לנתונים שתמסרו להם.
גם כאן ניתן להתמקח ולהשיג מחיר טוב יותר עבור פוליסת הביטוח שלכם. כיום מדובר בשיטות השוואת המחירים הקצרות והיעילות ביותר. חברות הביטוח מתקשרות אליכם ואתם חוסכים כסף.
סעו בזהירות !
לכתבה המלאה>>
השוואת מחירים ביטוח רכב
כמה מאיתנו כבר התרגלו לחדש באופן אוטומאטי את ביטוח הרכב שלהם מבלי לערוך השוואת מחירים ביטוח רכב. נכון, אנחנו מאוד מחבבים את סוכן הביטוח שלנו ולעיתים גם את הפקידה החביבה שמרימה אלינו טלפון כל סוף שנת ביטוח כדי לחדש את ביטוח הרכב, אבל רגשות לחוד ושכל לחוד.
סוכן הביטוח שלך, בהחלט עושה לך שירות. הוא מזכיר לך מתי צריך לחדש, עושה את התשלום בצורה קלילה דרך כרטיס האשראי בטלפון ומחלק לך לתשלומים יפים לשנה שלמה. אבל, האם הוא טורח לעדכן אותך בתעריפים חדשים, האם הוא נותן לך הנחה ? האם הוא מעדכן אותך כי חברת ביטוח אחרת יכולה לתת לך תנאי ביטוח ותשלומי פרמיה טובים יותר ? האם הוא מספר לך כי עקב היותך נהג וותיק ללא עבר של תאונות יש חברות שיצ'פרו אותך במחיר באופן משמעותי ?
התשובה לרוב השאלות היא לא. הוא לא עושה זאת כיוון שאתה אינך מבקש. אתה סומך עליו ואתם רצים יחד שנים רבות.
אנו כאן לחדש לך כי השוואת מחירים ביטוח רכב תוכל להביא לך לרווח של מאות ואולי אלפי שקלים במהלך שנת הביטוח.
אז נכון, זה דורש ממך קצת להגדיל ראש ולצאת מהשבלונה לכמה דקות ואולי שעות, וזה קצת פחות נוח מאשר לחדש ביטוח אוטומאטית, אבל זה בהחלט משתלם.
השוואת מחירים ביטוח רכב : יש בחירה
כיום חברות ביטוח רבות בישראל מציעות פרמיות מפתות ותוכניות ביטוח רכב משתלמות. אתה צריך לכוון לחברת הביטוח המתאימה ביותר לנתונים האישיים שלך ולרכב שלך.
נכון, אתה יכול להתחיל להסתובב בין סוכני הביטוח המקושרים לחברות, לקבל הצעות מחיר שונות ולבצע השוואת מחירי ביטוח רכב. אתה גם יכול להרים טלפון לחברות ביטוח ישיר ולקבל הצעה במייל, וגם לשלם עליה דרך אתר אינטרנט. אבל, בשני המקרים מדובר בטרחה. ההצעה הפשוטה יותר להשוואת מחירי ביטוח רכב היא שימוש באינטרנט. תחילה נכנסים לאתר משרד האוצר. שם מכניסים את נתוני הנהג, גילו, כמה תאונות עשה אם בכלל, מספר הרשעות שהובילו לשלילת רישיון, מס תאונות בשלוש שנים האחרונות, מין הנהג ונתונים נוספים.
לאחר הכנסת הנתונים, תקבלו את סכום הפרמיה השנתית שאתם צריכים לשלם. הרשימה מסודרת לפי שמות חברות הביטוח בסדר עולה מהמחיר הזול ביותר ליקר ביותר.
כך, אם למשל ראיתם שבהתאם לנתונים שלכם תשלמו בחברת ש.שלמה חברה לביטוח בע"מ, פרמיה שנתית על סך 1357 ₪ עבור ביטוח החובה שלכם ואילו על אותו רכב ועם אותם נתונים תשלמו בחברה אחרת 1605 ₪ תבינו עם מי כדאי לעבוד. אם סוכן הביטוח שלכם עובד עם החברה הזולה בקשו ממנו לבטח אצלם ובמידה ולא, קחו את האוטו שלכם לסוכן אחר, מבלי להסס.
השוואת מחירי ביטוח רכב חוסכת לכם הרבה.
לכתבה המלאה>>
ביטוח לרכב
כל נהג בישראל העולה על רכבו מחויב לעשות ביטוח לרכב. לא משנה אם מדובר ברכב חדש יותר או פחות, ביטוח לרכב (לפחות ביטוח חובה) הוא תנאי הכרחי על פי חוג לנהיגה על כבישי ישראל.
היום, ביטוח לרכב כולל: ביטוח חובה וצד ג' וגם ביטוח מקיף לרכבים חדשים יותר ושווי ערך מבחינת מחירון.
ביטוח לרכב הוא למעשה הביטחון שלך כנגד הבלתי צפוי – בדרך כלל תאונות דרכים וגניבות רכב. העיקרון די פשוט : במהלך השנה בעל הרכב משלם סכום חודשי מסוים המהווה פרמיה כדי לקבל פוליסת ביטוח עבור הרכב שלך.
כך, במקרה שאירעה תאונה, גניבת רכב, שריפה או כל נזק גופני או נזק לרכוש וגם במקרים בהם פגע המבוטח בנפש או ברכוש אחר, הוא מוגן בפני תביעות ואת הפיצויים, והתשלומים משלמת חברת הביטוח. נכון ביטוח לרכב אינו יכול להגן עליך פיזית בפני תאונה, גניבה או שריפה. לזה אתה אחראי בצורה בה אתה נוהג על הכביש. אבל, ביטוח לרכב כן מצמצם נזקים. כך למשל, אם המבוטח נפגע פיזית בתאונת דרכים או חלילה פגע בהולך רגל וכתוצאה מכך נגרמו לו נזקים גופניים, ביטוח חובה מכסה את עלויות הטיפולים בשני המקרים.
או, למשל, ביטוח לרכב מסוג מקיף, דואג לכך כי המבוטח יפוצה כספית בעבור כל נזק כלכלי לרכב עצמו במידה והיה מעורב בתאונה או נגנב. במקרה השני, המבוטח מקבל את מלוא ערך הרכב, למעט השתתפות עצמית לא משמעותית.
ביטוח לרכב צד ג' הוא סיפור קצת שונה, ובמסגרתו אם פגע המבוטח ברכב אחר וגרם לו נזק לרכוש, התביעה מהצד שנפגע מוגשת כנגד חברת הביטוח של הפוגע והפיצויים ניתנים על ידי חברת הביטוח. אגב, ביטוח מקיף לרכב מכסה גם פגיעות של צד ג'.
ביטוח לרכב צד ג' עושים בדרך כלל מי שלו רוצה להשקיע במקיף ועשה את הביטוח הבסיסי – ביטוח חובה.
חברות ביטוח לרכב
בישראל כיום, למעלה מ-13 חברות ביטוח גדולות וכמות גדולה מאוד של סוכני ביטוח המייצגים אותם בערים השונות. מלבדם קיימים שלוש חברות ביטוח ישיר רכב, שאינן עובדות דרך סוכנים אלא ישירות מול הלקוח. חברות הביטוח הן בעלות רישיון מטעם הממונה על שוק ההון באוצר.  
הפרמיות אותן משלמים המבוטחים נקבעות על ידי החברות עצמן לפי קריטריונים אותם הן קובעות. בין הפרמטרים: גיל הנהג, עברו הביטוחי, הרשעות קודמות, סוג הרכב, נפח המנוע שלו, ונתונים נוספים.
ביטוח לרכב השוואת מחירים
 כדאי לדעת כי יש הבדלים לא קטנים בין התשלומים על הפוליסות בחברות הביטוח. אין מחיר אחיד, וכל חברה, על פי ניסיונה עם המבוטחים וסטטיסטיקות שונות, קובעת את תעריפיה, אם כי יש פיקוח על ידי משרד האוצר. לכן, השוואת מחירים לביטוח רכב כדאית מאוד. השוואת מחירים זו תסייע לכם לבחור את הפוליסה הזולה והמשתלמת עבורכם.
 
לכתבה המלאה>>
מערכות בטיחות לרכב
שורת הביטוחים העוטפת אותנו כשאנו נעים על הכביש בכלי הרכב שלנו, נועדו להגן בעיקר על הכיס שלנו, במקרים של פגיעה פיזית או נזק לרכוש כתוצאה מתאונה או גניבת הרכב. ברם, ביטוח מכל סוג שהוא, אינו מגן עליך פיזית בכביש. כאן לאחריות האישית של הנהג, התנהגות הכביש של נהגים אחרים, תנאי דרך כאלה ואחרים ומערכות בטיחות לרכב, קובעים את התוצאות.
מערכות בטיחות לרכב יכולות להציל את חייך ועניין זה הוכח אין ספור פעמים בעבר. כתוצאה מכך אמצעים אלה זוכים לפופולאריות רבה ורבים מהם מגיעים כחלק מהרכב כבר מהיצרן. במידה לא, תוכלו להתקין מערכות בטיחות לרכב במקומות המורשים.
הימצאותן של מערכות אלה ברכב נלקחות בחשבון על ידי חברות הביטוח כשהן באות לקבוע את הפרמיה שלך ואת תנאי הפוליסה. רוב החברות מוזילות משמעותית את פרמיית ביטוח החובה במידה וברכב מצויד במערכות בטיחות איכותיות. לעיתים ביטוח רכב מחייב התקנת מערכות כאלה.

סוגי מערכות בטיחות לרכב

מדובר בשני סוגים מרכזיים של מערכות בטיחות. חלקן מערכות אקטיביות וחלקן פאסיביות ויחד הן נותנות מענה שמפחית את הסיכון לנהג ונוסעי הרכב.
נתחיל דווקא באחת המערכות החדישות והמשוכללות יותר בשוק, והיא דווקא פרי פיתוחה של חברה ישראלית – MOBILI . המערכת שפיתחה החברה נקראת מערכת אייווקס והיא שומרת על הנהג מפני הבעיות המרכזיות או הסכנות העיקריות האורבות לו בזמן הנסיעה ברכב. המערכת מתריעה בפני התנגשות פתאומית ברכב אחר או כל עצם העומד בדרכו של הנהג, היא מתריעה גם על סטייה מנתיב הנסיעה וכן גם על התקרבות יתר לרכב אחר. חברות הביטוח מעניקות הנחות רבות לבעלי מערכת זו ולעיתים אף מחייבות התקנתה. את המערכת ניתן להרכיב גם במכוניות ישנות יותר.

מערכות הבטיחות האחרות לרכב הן:

-  כריות האוויר המספקות הגנה לנהג בעיקר בפלג גופו העליון בזמן תאונה .
-  בלמי ABS- מערכת המאפשרת בלימות בטוות יותר של הרכב בכך שהגלגלים אינם ננעלים בזמן בלימה, ובעיקר בבלימות פתאומיות. מצב זה עלול להיות מסוכן במיוחד בזמנים של גשם וכביש חלק. נעילת הגלגלים גורמת להחלקה ואיבוד שליטה. מערכת ה- ABS מבצעת בלימה לסירוגין בטוחה הרבה יותר.
-  מותחנים של חגורות הבטיחות.
ESP- מערכת מתקדמת הנמצאת בהרבה רכבים חדשים. תפקידה של מערכת זו הוא שמירה על יציבות המכונית.
-  חיישני רוורס – חישנים הנמצאים בחלקו האחורי של הרכב וכאשר הוא מתקרב יתר על המידה לעצם הנמצא מאחור, הוא מצפצף בהדרגה עד נקודת האפס. בחלק מן המערכות יש מחוון שמודד מרחק מהעצם.
הימצאותן של מערכות בטיחות לרכב מהוות הגנה על הנהג והנוסעים וחברות הביטוח מתחשבות בכך והפוליסה נקבעת בהתאם. בנוסף למערכות הבטיחות ברכב קיימים גם אמצעי בטחון המקשים על פריצה, או גניבה וחברות ביטוח רכב חייבות אמצעי הגנה לרכב כדי להקטין את הסיכון לאלה.
 
 
 

לכתבה המלאה>>
מדוע לבחור בנו בביטוח רכב
תאונות קורות בכל יום ואף פעם לא ניתן לחזות אותן. אבל, למרות ההפתעה שתאונת דרכים יכולה להפתיע כל אחד מכם, תמיד ניתן להיות מוכן לצמצום ההשלכות הנובעות ממנה.
ביטוח רכב חובה, מקיף או צד ג' הוא הפתרון שייתן לראש שלכם להיות שקט כך שבמקרה של תאונה, נזק לגוף או לרכוש, או במקרים של גניבת הרכב, תהיו מכוסים בצורה מלאה על ידי חברת הביטוח.
לכן, כשמדברים על ביטוח רכב, כדאי מאד להיות בבית טוב. תמיד חשוב לבדוק מהי העלות החודשית שתשלם עבור הביטוח, מהי התמורה, מה הם פרטי הפוליסה שתקבלו בתמורה, ומהו ביטוח הרכב המשתלם ביותר עבור הצרכים האינדיבידואליים שלכם.
אנו מזמינים אתכם לאתרנו כדי ליהנות משירותי ביטוח מגוונים ואיכותיים המתאימים בדיוק לצרכים שלכם. גם אם אתם מצוידים כבר בביטוח, אצלנו תוכלו לקבל הצעות מחיר לפוליסת ביטוח, שדרוג הביטוח שלכם, הנחות והטבות שלא תקבלו בחברה הנוכחית שלכם.
אנו עובדים יחד עם חברות הביטוח המובילות בישראל ומודעים ליתרונות ולייחודיות של כל אחת מהן, כך שנוכל לבצע עבורכם השוואות מחירים המתאימות לנתונים שלכם ככפפה ליד. בין אם מדובר בביטוח חובה, ביטוח מקיף, ביטוח צד ג' או ביטוח משכנתא, אנו נעניק לכם את הפיתרון מבלי שתצטרכו לזוז מהבית או אפילו להרים טלפון. חסרות הביטוח יתקשרו אליך עם הצעה לפוליסה !

איך זה עובד ?

כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם האישיים בטופס, לציין את מסלול הביטוח הרצוי, סוג הרכב, משפר נהגים, גיל הנהג הצעיר ביותר וכל מה שיידרש בטופס, ואנו נדאג לכך שחברות הביטוח יחזרו אליכם עם הפוליסה הזולה והטובה ביותר.
אנו עובדים עם כל חברות הביטוח, כולל חברות הביטוח הישיר.
מעכשיו, במקום להתמקח עם סוכן הביטוח ולעשות ביטוח רכב אחרי חיפוש מתיש של החברה המתאימה לך ביותר, אנחנו לוקחים את המושכות ודואגים לכך שחברות הביטוח יתקשרו אליך לאחר שהם נחשפו לפרטי הבקשה שלך, כך שנציגי השירות בחברה ישובו אליך עם פוליסת ביטוח מוכנה, אחרי שהכינו היטב את שיעורי הבית.
השתמשו בנו כדי לקבל את ההצעה המשתלמת והזולה ביותר לפוליסת ביטוח. בפעולה פשוטה וקצרה הבטיחו לעצמכם את הפוליסה הטובה ביותר.
לסיום, אנו מבקשים מכל הנהגים לנהוג בזהירות. הביטוחים למיניהם יכסו אומנם את הנזקים הגופניים והכלכליים שנגרמים כתוצאה מתאונות דרכים, אך אין בכוחם לשמור על חייך.
סעו בזהירות.

לכתבה המלאה>>
סוכני ביטוח רכב
סוכן ביטוח הוא בעצם מתווך בין חברת הביטוח ללקוח ואינו צד בחוזה הביטוח בין החברה ללקוח. החוק מחייב קבלת רישיון בכדי לעסוק בתיווך בביטוח. רק סוכן ביטוח מורשה שעבר שעבר הכשרה מקצועית בנושא ביטוח אלמנטרי לרבות ביטוח רכב, מוסמך לנהל מבחינה מקצועית את כל הטיפול הקשור לביטוח רכב.

סוכן הביטוח מעביר הצעות מחיר לביטוח ללקוחות, מסייע להם לבחור את פוליסת הביטוח המתאימה להם ובמידה שמתעורר צורך בהגשת תביעה לחברת הביטוח, הסוכן מטפל בכל הקשור לתביעה ולקשר בין המבוטח לחברת הביטוח.

סוכן ביטוח קיבל הסמכה על ידי בחינה של המפקח על הביטוח במשרד האוצר בביטוח תאונות, הוא בעל ידע בחישובי פרמיות ובמכירת פוליסות ביטוח רכב, הוא בעל ידע בביטוחי חובה ובתוכניות ביטוח תאונות.

סוכני ביטוח כיום, מתחרים ישירות או בעקיפין מול חברות הביטוח הישיר ומדגישים את היתרון המרכזי שלהם, יחס וטיפול אישי בתיק הלקוח. חסרונם הגדול הוא בעמלת התיווך המייקרת את שרותי הביטוח אותם הוא מספק ביחס לחברות הביטוח הישיר.

לכתבה המלאה>>
פוליסות ביטוח רכב
כשמדברים על ביטוח רכב, המילה אותה תשמעו הכי הרבה תהיה פוליסה. גם אם הנכם סבורים כי אתם יודעים הכל על פוליסות ביטוח רכב, בשורות הבאות תוכלו לדעת קצת יותר.

על פי ההגדרה פוליסה היא למעשה פרטי התקשרות בין המבוטח לחברה המבטחת – בדרך כלל גוף פיננסי גדול שמתעסק עם הרבה מאוד סוגי ביטוח. בפוליסה מוגדרת התחייבותה של חברת הביטוח לפצות בכסף עבור כל נזקי גוף או רכוש שנגרמו למבוטח בגין סיכונים מסוימים שהוגדרו בפוליסה וקשורים ישירות למבוטח או לצד שלישי.

כמו כן, פוליסות ביטוח רכב כוללות את זכויותיה של החברה וחובותיה וכך גם חובותיו וזכויותיו של המבוטח. ההסכם מציין את גובה הפרמיה החודשית אותה משלם המבוטח לחברה בתקופת הפוליסה, גובה הפיצויים שישולמו במקרים של נזק זה או אחר, באילו תנאים ישולמו ומתי לא זכאי המבוטח לפיצוי, מהו תוקף הפוליסה וסעיפים נוספים.

פוליסות ביטוח מבוצעות על ידי עורכי הדין והיוע"מ של חברת הביטוח. במקרים רבים כוללת הפוליסה סעיפים רבים שבאים להגן על חברת הביטוח בפני תביעות שווא, תביעות שאינן מוצדקות ומקרים אחרים בהם החברה אינה סבורה שעליה לשלם פיצוי למבוטח.
למשל, מבוטח שהשאיר את רכבו עם המפתחות בתוף הסוויץ' ויצא רק לרגע אחד כדי למשוך כסף מהכספומט. איתרע מזלו, וגנב רכב זריז, נכנס לרכב, הניע ונסע. במקרה זה חברת הביטוח אינה מחויבת לשלם פיצוי למבוטח, כיון שנהג ברשלנות. סעיף כזה מופיע בכל פוליסות ביטוח רכב, כאחד התנאים השוללים מהמבוטח פיצוי בגין נזק שנגרם לו.

כיון שמבוטחים בדרך כלל אינם שמים לב לפרטים הקטנים, נוצרים קונפליקטים בין חברות הביטוח למבוטחים בזמן אמת – כשמגיע הזמן לקבל פיצוי.
פוליסות ביטוח בסיסיות נקבעו על פי תקנות ביטוח רכב מנועי של משרד האוצר. מעבר לזה יכולות להיות הרחבות אותן מכניסה חברת הביטוח על פי שיקוליה. גם הסכום לתשלום עבור פוליסות ביטוח רכב נקבע על ידי חברות הביטוח, בין אם מדובר בביטוח חובה, ביטוח רכב מקיף, ביטוח צד שלישי, ביטוח אופנוע וביטוח רכב חשמלי.

בדרך כלל פוליסות ביטוח לרכב מנוסחות בצורה די זהה. היא פותחת בכמה משפטים המבהירים כי מטרת הפוליסה היא לשפות את המבוטח בתקופת הפוליסה המצוינת בגין נזק שיגרם לרכב, אובדן גניבה או כל מקרה ביטוח אחר וגם בגין נזק לצד ג', אם קיים.
כמו כן מצוינת תקופת הביטוח, האם ישנה השתתפות עצמית, אחריות המבוטח, סייגים ורשימה נוספת של סעיפים.
בהמשך, מפורטת הפוליסה לפי סעיפים כמו ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. בכל חלק מפורטת מחויבותה של חברת הביטוח מול התחייבויותיו של המבוטח.

פוליסות ביטוח רכב אינן מובנות עד תומן בחלק מן המקרים ולכן, אפ יש לכם שאלות, כדאי לעשות זאת הרבה לפני שמגיעים לאירוע לא נעים, אם בכלל.
 
 

 
 

 

לכתבה המלאה>>
מחירי ביטוח רכב
כיום, בעקבות הרפורמה בענף הביטוח. ההפרש בין תעריפי ביטוח רכב בין החברות השונות יכול להגיע גם למאות שקלים. לכן תמיד כדאי לבצע השוואות מחירים בין החברות. כך תוכלו לבחור פוליסה בחברה שמתאימה ביותר לצרכי הביטוח שלכם.

מחירי ביטוח רכב : למה כדאי לשים לב כשבוחרים ביטוח רכב ?

ראשית כדאי לשים לב לגובה פרמיית הביטוח אותה דורשת חברת ביטוח רכב, בהמשך מה הם הסדרי התשלום שמאפשרת לך החברה, על אילו פרמטרים או נתונים מקפידים בחברה ואיזה משקל הם שמים על נתונים כמו גיל הנהג, תביעות קודמות, סוג הרכב, נפח המנוע, ועוד. ייתכן שישנן חברות ביטוח מסוימות שיתאימו לך יותר מבחינת פרמטרים.

בנוסף חשוב להכיר את מדיניות ניהול התביעות של החברה ומה הוא מוסר התשלומים שלה.
בשנים עברו היו מחירי ביטוח רכב והתעריפים די זהים והם לא היו מותנים בקריטריונים השונים. כיום, סוג הרכב, נפח המנוע שלו, שנת הייצור שלו, המודל, גיל הנהג, עבירות קודמות, כריות אוויר, אמצעי המיגון ברכב איזור המגורים, שלילות רישיון אם ישנן ועוד. אין תעריפים קבועים גם בביטוח חובה וגם בביטוח מקיף בכל מה שקשור במחירי ביטוח רכב
גם מחירי ביטוח מקיף לרכב נקבעים על ידי פרמטרים שונים, חלקם ציינו קודם  וישנם עוד. קיימים מספר סוגי ביטוח מקיף והמחירים נקבעים לפי מה שכולל ביטוח זה. מחירי ביטוח מקיף לרכב הכולל כיסוי על מקרים של גניבה, יעלה יותר מאשר פוליסה מקיפה שכוללת רק צד ג', ונזקי תאונות או פגעים אחרים. נכון, המבוטח לוקח סיכון יתר, אך עליו לעשות את החשבונות שלו.
אפילו מחירי ביטוח צד ג', שהוא ביטוח די בסיסי שמכסה אתכם במקרים של תביעות על נזקים לרכוש שגרמתם לצד שלישי, אינם זהים בכל חברות הביטוח וגם כאן מומלץ לבצע השוואות מחירים בין מספר חברות ביטוח רכב. מלבד המחיר שימו לב כמובן לתאני הפוליסה ומה היא מכסה. האם יש כיסוי לשמשות, גרירה, האם יש הגנה משפטית בשעת הצורך ועוד.

ישנם נתונים רבים שיכולים להוריד מחירי ביטוח רכב. למשל, אם המבוטח הוא הנהג הקבוע ברכב הוא איש דתי ואינו נוסע בשבת תהיה לו הנחה משמעותית בפרמיה. חשוב לזכור עם זאת כי אם המבוטח נהג בשבת וביצע תאונה, הפוליסה לא תכסה אותו.
נהגים המוגדרים "זהירים" מקבלים הטבות מרחיקות לכת בביטוח רכב ולכן כדאי שתדעו מה אתם "שווים". לכן אם אתם נהגים וותיקים, ללא עבר של תאונות, או תביעות ביטוח, אתם נהגים זהירים וכדאי שתנצלו את זה, כך שגם אם אתם כבר מבוטחים בחברת ביטוח אל תחדשו אוטומאטית את הפוליסה, אלא עימדו על המקח וערכו השוואת מחירים בחברות אחרות. רק אחר כך תחליטו היכן לבטח שוב את הרכב.
אגב, במסגרת מחירי ביטוח רכב, אין חובה לבטח את ביטוח המקיף וביטוח החובה באותה חברה, אלא לבחור את ההצעות המשתלמות ביותר בכל חברה. אל תשכחו לשים לב לסעיף של השתתפות עצמית. זה יכול להיות משמעותי.


לכתבה המלאה>>
ביטוח רכב ביטוח רכוש
היום, כשאנו חיים בעולם שבו כמעט הכל מבוטח, נראה לנו קצת משונה כיצד אנשים הסתדרו לפני עידן הביטוח. אנו שואלים כיצד ייתכן שאנשים עלו על רכבם כשהם לא מבוטחים, איך הם לא חששו מתאונות, מי כיסה על נזקים ברכוש ואף חמור מכך, נזקי גוף הגוררים הוצאות ענק לעיתים לתקופות ארוכות מאוד.
היום, ניתן להיות רגועים יותר. לאן שלא נפנה תהיה סוכנות ביטוח וחברות הביטוח יתנו הצעות לפוליסות ביטוח רכב, או ביטוח רכוש במגוון רחב של אפשרויות המתאימות לכל דורש.

מה הם סוגי הביטוח הקיימים היום בתחום של ביטוח רכב, רכוש ?

ראשית, הביטוח הבסיסי ביותר המחויב על פי חוק משנת 1974 בישראל, הוא חוק ביטוח חובה המחייב כל נהג להצטייד בביטוח חובה לרכבו. ביטוח רכב חובה מכסה את כל נזקי הגוף העלולים להיגרם בזמן תאונה לנוסעי הרכב ולכל מי שמעורב בתאונה גם אם נמצא ברכב השני הוא אם הוא הולך רגל.
אם מדברים על ביטוח רכוש בכל מה שקשור בכלי רכב, מתכוונים ליתר הביטוחים, שהם כבר ביטוחי רשות : ביטוח רכב מקיף וביטוח צד ג'. שני אלה הם בגדר ביטוח רכוש, וכמעט כל מי שיש ברשותו רכב חדש יחסית, מצויד בביטוחים אלה. על כל ענף הביטוח בארץ אחראי משרד האוצר, שם יושב המפקח על הביטוח.

ביטוח רכב חובה

כפי שהזכרנו, מדובר בביטוח שבלעדיו אין לכם מה לחפש על הכביש. בכל אירוע עם נפגעים בו מעורב נהג שלא הייתה ברשותו פוליסת ביטוח חובה, הוא ייאלץ לשאת בנזקי הטיפול, הפינוי, והשיקום של הפצועים. גם אנשים אמידים מאוד אינם יכולים לשאת בנטל כזה. בנוסף, נסיעה ללא ביטוח חובה היא בגדר עבירה פלילית ועלולה לגרור עונש מאסר וקנסות גבוהים.
ביטוח רכב חובה מכסה על כל הוצאות הטיפול, השיקום וגם מפצה על אובדן כושר עבודה והוצאות נוספות.
מחירי ביטוח החובה היו אחידים בעבר (כשרוכזו בתאגיד הביטוח אבנר). כיום ניתן למצוא פערי מחירים משמעותיים במחירי ביטוח רכב חובה, כשכל חברה מבצעת את חישוביה היא לפי פרמטרים אותם הציבה לעצמה.

ביטוח רכוש מקיף לרכב

ביטוח מקיף לרכב הוא הביטוח המשובח והכולל ביותר. נכון, הוא אינו מחויב על פי חוק אבל רבים רוכשים אותו כדי להיות מכוסים מפני גניבת הרכב, נזקי תאונות (נזק הדדי), שריפה ועוד.
ביטוח צד ג' נועד לאלה שברשותם רכב ישן יותר, ואינם חוששים מגניבה או אובדן מוחלט של האוטו כתוצאה מתאונה. רוב בעלי המכוניות הישנות יותר, מסתפקים בביטוח חובה ו- ביטוח רכוש צד ג', המגן עלים מפני תביעות של צד שלישי שרכושו נפגע בתאונה.
 
 
 

לכתבה המלאה>>
ביטוח רכב לנהג צעיר
הנתונים אותם מפרסמת משטרת ישראל מדי שנה מצביעים על כך כי נהגים צעירים הם אלה שמעורבים וגורמים לתאונות בצורה המשמעותית ביותר. כתוצאה מכך, נהגים אלה "זוכים" להתייחסות מיוחדת מצד רשויות האכיפה והחוק וגם מצד סוכנויות הביטוח שקבעו תעריפים גבוהים במיוחד לפוליסת ביטוח לנהג צעיר.
חברות הביטוח מודעות לסטטיסטיקות של המשטרה ומשרד התחבורה ואינן עושות חשבון לנהגים הצעירים, למרות שלאחרונה ניתן למצוא חברות מסוימות שהולכות מעט לקראת הנהגים הצעירים, ביניהן חברת הפניקס המציעה ביטוח רכב שנתי מוזל המותאמת לפי שעות הנהיגה שלהם ואמורה לחסוך אלפי שקלים בשנה. ברוב המקרים פרמיית ביטוח רכב לנהג צעיר גבוהה בהרבה ממה שמשלמים נהגים וותיקים.

ביטוח רכב לנהג צעיר : איך נקבעת הפרמיה ?

חברת הביטוח מגדירה נהג צעיר את מי שטרם מלאו לו 21 שנים. ישנן חברות ביטוח רכב שנותנים לכם עוד שלוש שנים – עד גיל 24. בכל מקרה לחברות יש מאגר סטטיסטי והן נעזרות בו.
ייתכן שחברות מסוימות יסרבו לבטח אתך בביטוח חובה אם אתה נהג צעיר, בעיקר אם כבר חווית תאונת דרכים או שעברת עבירות תנועה שבגינן נשלל רישיון הנהיגה שלך.
בכל מקרה, אם אף אחד לא מוכן לבטח, אתה תמיד יכול ללכת לארגון "הפול" המחויב לבטח אותך והוא עושה זאת במחיר יקר משמעותית מן החברות האחרות. לעיתים זה יכול להסתכם בלמעלה מ-25% תוספת.

ביטוח רכב חובה לנהג צעיר ללא עבר יכול לשלם פרמיה שנתית בין 2,300 ₪ עד 2,600 ₪. נהגים וותיקים לעומת זאת אינם מגיעים למחצית המחיר, ודי בצדק מבחינתם – הסיכון אותו מביא איתו נהג צעיר מחייב פרמיה שתכסה אותו.
גם אם מדובר בנהג וותיק שכן עבר עבירות לעומת נהג צעיר שלא עבר עבירות, עדיין ביטוח רכב לנהג צעיר יהיה יקר יותר.
גם ביטוח מקיף לנהג צעיר עולה הרבה יותר מאשר לנהגים וותיקים. כאן מדובר באלפי שקלים לשנה. נהג צעיר יכול לשלם פרמיה של 9,000-10,000 ₪ לשנה. אגב, גם ההשתתפות העצמית של נהג צעיר בזמן תאונה גבוה פי שניים ממה שמשלם נהג וותיק. ישנן חברות שדוגלות בשוויון בנושא של השתתפות עצמית ולא עושות איפה ואיפה.

כעיקרון, חברת הביטוח יכולה להטיל על נהג צעיר תשלום פרמיה גבוה ללא הגבלה, אבל במידה וזה נראה לכם מוגזם, אפשר להגיש תלונה על החברה אצל המפקח על הביטוח.
כפי שציינו, ישנן חברות ביטוח שכן מתחשבות בנהגים צעירים והן מציעות ביטוח רכב משולב לנהג צעיר הכולל אפשרויות רבות, כמו, ביטוח למספר שעות, לימים מסוימים וכדומה. ישנן פוליסות המחייבות את הנהג הצעיר לעדכן בכל פעם שהוא עולה על ההגה, כך הוא זוכה לפרמיה זולה יותר. אפשרויות אלה באו להקל בדרך כלל את הנטל הכספי על ההורים.
בכל מקרה כדאי לבצע השוואת מחירים בין החברות ולראות אילו חברות מקלות יותר בפוליסת ביטוח רכב לנהג צעיר.


לכתבה המלאה>>
ביטוח רכב לנהג אחד

חברות הביטוח קובעות את גובה הפרמיה ותנאי הפוליסה בהתאם לפרמטרים שנקבעו מראש. ביטוח חובה לרכב, ביטוח רכב מקיף וביטוח צג ג' אמורים לכסות על הנהג בפני נזקי גוף ורכוש ולכן חברות הביטוח מנסות לבצע מאזן סיכונים קטן ככל הניתן כדי לצמצם אפשרות של הפסד שעלול להיגרם על ידי המבוטח. לכן, בין הפרמטרים הנלקחים בחשבון הם גיל הנהג, סוג הרכב, נפח המנוע של הרכב, אמצעי הבטיחות שלו, אמצעי ההגנה של המכונית, וותק הנהג על הכביש ומספר הנהגים שאמורים לנהוג ברכב.
אחד הפרמטרים שיכול להוזיל עלויות בצורה משמעותית ביטוח רכב חובה וגם ביטוח רכב מקיף הוא מספר הנהגים ברכב. בחברות הביטוח יודעים כי כמה שיגדל מספר הנוהגים ברכב כן גדל הסיכון לתאונות. ההסתברות גדלה עוד יותר, כשאחד הנהגים ברכב הוא נהג צעיר. ביטוח זה נקרא "ביטוח כל נהג" והוא מכסה את כל הנהגים שמשתמשים ברכב. עלויות ביטוח זה גבוהות יותר מפוליסת ביטוח רכב לנהג אחד, אבל אפשר להוזיל גם אותה אם אף אחד מהנהגים במכונית גילו אינו מעל 24.
לכן, אם אתה מצהיר כי אתה נהג יחיד ברכב, תוכל לעשות ביטוח רכב לנהג אחד ולקבל הנחה משמעותית לביטוח. לכן, אם אין לך משפחה גדולה או ילדים עם רישיון, או שפשוט אינך רוצה לקחת סיכונים מיותרים, תוכל לחסוך עלויות בצורה משמעותית אם תבקש ביטוח רכב לנהג אחד.

הרבה נהגים – סיכון גבוה

כשיש משתמשים רבים ברכב, בלאי מכונית גדל, ויש סיכוי גדול יותר לתאונות. באופן טבעי כשהנהג ברכב אינו בעליו הוא מגלה פחות אכפתיות לתחזוקת הרכב, לשמירה על תקינותו, לנסיעה זהירה וציות לחוק. באופן טבעי אין לו בעיה אם הרכב יצולם במצלמות הרמזור או יקבל קנסות, "הכל על חשבון הברון". חשיבה זו מובילה להתנהגות כביש שאינה זהירה וכשמדובר בכמה נהגים כאלה על רכב אחד הסיכון גדל אפילו יותר. חברות הביטוח מכירות את העניין ומודעות לנתונים הסטטיסטיים ולכן ביטוח כל נהג עולה הרבה יותר מפוליסת ביטוח רכב לנהג אחד.
לכן כדי לחסוך בעלויות הביטוח ובנוסף, להוריד את הסיכון לתאונות כדאי לשקול שלא להכניס את כל בני המשפחה לפוליסה, למרות שלעיתים הדבר עלול לגרום לחיכוך ביניכם. בדרך כלל זה עובר אחרי זמן קצר ובמוקדם או במאוחר הם רוכשים רכב משל עצמם.
בכל מקרה, כדאי לשבת עם סוכן ביטוח לקבלת ייעוץ ולבצע השוואת מחירים כדי לראות אילו חברות מושות את ההנחות הגדולות ביותר לפוליסת ביטוח רכב לנהג אחד. אגב, השילוב בין פוליסה לנהג אחד ונהג זהיר יכול להוביל אותך לפוליסת ביטוח זולה עם תנאים טובים לנהג.
לכן, אם אתה נהג וותיק ללא עבר של תביעות, בלי שלילות רישיון, נטול תאונות ומתכוון לנהוג לבדך על הרכב, יש לך במה להתגאות ואתה יכול לצפות לפרמיה נוחה ביותר.
 

לכתבה המלאה>>
בחירת ביטוח רכב
אחת מן ההוצאות המשמעותיות באחזקת הרכב שלכם היא התשלום עבור שירותי הביטוח אותם אתם מקבלים כדי שתוכלו לעלות לכביש כשאתם רגועים. העידן בו סוכנויות ביטוח צצות כפטריות אחרי הגשם, וחברות הביטוח מציעות מבצעים רבים כדי לרכוש את אמונכם וכיסכם, כיצד בוחרים ביטוח רכב ?
האם הולכים על ביטוח מסורתי, ופונים לסוכן הביטוח הקרוב לביתכם, האם מרימים טלפון לאחת מחברות הביטוח הישיר או שפשוט עושים את זה דרך האינטרנט ? האם לעשות ביטוח חובה וצד ג' בלבד או ללכת גם על ביטוח מקיף לרכב ? 
הבה ננסה להשיב על שאלות אלה אודות בחירת ביטוח רכב, אך ראשית:

כמה מילים על ביטוח רכב

ביטוח רכב במהותו הוא חוזה שאתה הנהג חותם עם חברת ביטוח (כרגע לא משנה אם דרך סוכן או ביטוח ישיר), שאמורה לכסות על נזקי גוף ורכוש העלולים להיגרם לך, לנוסעים ולסביבה במהלך תאונה אותה ביצעת או במקרי גניבה ונזקים אחרים.
הביטוחים המרכזיים היום הם ביטוח חובה, ביטוח, מקיף וביטוח צד ג' לרכב.
פוליסת ביטוח חובה מחויבת על פי חוק, כך שאינה נתונה לבחירתכם. ביטוח מקיף תרכשו אם אתם סבורים שרכבכם מועד לגניבה או שאתם חוששים מתאונות total loss ורוצים כיסויים נוספים. ביטוח צד ג' (הנכלל אוטומאטית בביטוח מקיף) מומלץ לכולם, וזאת כדי לכסות אותך בפני תביעות צד שלישי שרכושו נפגע בתאונה.
עכשיו שהבנו מה חייבים ומה מומלץ, ננסה לבדוק איך לבחור ביטוח רכב המתאים ביותר לצרכים שלכם ?

ביטוח ישיר או סוכן ביטוח ?

כאן מדובר בעניין של אופי. חברות ביטוח ישיר טוענות אומנם כי מחירי פוליסות הביטוח שלהן זול יותר כיון שהן חוסכות את עלויות התיווך בין חברת הביטוח לסוכן, אך כיום המצב אינדיווידואלי לחלוטין וייתכן שתמצאו פוליסות ביטוח עם תנאים טובים יותר דרך סוכן ולהפך. לכן, מלבד השוואת מחירים שתבצעו (על כך בהמשך), הבחירה בין ביטוח ישיר לביטוח מסורתי, היא עניין של אופי. אם אתה אוהב יחס אישי, שירות במרחק מאה מטר מהבית, הסברים מפורטים, סחבקייה וכוס קפה, לך על סוכן ביטוח. במקרה שאין לך זמן ואתה מעדיף לעשות הכל מהר דרך האינטרנט או מכשיר הטלפון, חברת ביטוח ישיר יכולה להתאים לך.
קח בחשבון, כי בעבודה מול סוכן ביטוח, הוא מבצע עבורך השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות מולן הוא עובד.

הפרמטרים של חברות הביטוח ?

כיוון שהפרמיה שלך נקבעת לפי נתוניך: גילך, הוותק שלך על הכביש, תביעות בעבר, שלילות רישיון ועוד, כדאי לברר מי זו חברת הביטוח המקלה ביותר עם עברך. ישנן חברות שמחמירות עם נהגים צעירים ויש כאלה שלא יוצאות מגדרן כשהן שומעות שאתה בן 20. ישנן חברות שנותנות הנחות משמעותיות לנהגים זהירים ויש כאלה שלא ירדפו אחריהם. בררו אצל סוכן הביטוח או עשו השוואת מחירים באינטרנט.

תנאי הפוליסה

אל תתפתו אחרי המחיר הזול, אלא היכנסו לאותיות הקטנות בחוזה ושימו לב לפרטים: האם תחויב בהשתתפות עצמית, מה הם תנאי הסף בחוזה, האם אמצעי המיגון שדורשים ממך מוגזמים, האם אתה מוגן בפני נזקי טבע, שריפה, עד איזה סכום יפצו אותך במקרי תביעה של צד שלישי, עד איזה סכום יפצו אותך, מה עם רכב חלופי ועוד.
בצעו השוואת מחירים, שאלו חברים שביטחו ועשו את הצעד הנכון.

לכתבה המלאה>>
השוואות ביטוח רכב

כיום, בעידן בו מספר חברות הביטוח הולך וגדל ומספר סוכנויות ביטוח רכב צוברות תאוצה בערים וחלקן הופך עם הזמן לחברת ביטוח בפני עצמה, קשה מאוד לדעת אצל מי כדאי לעשות את פוליסת ביטוח הרכב. אכן מדובר בבחירה לא פשוטה לעיתים, במיוחד כשלשוק חדרו בשנים האחרונות חברות הביטוח הישיר.
בכל מה שקשור בביטוח רכב, כמו ברכישת כל מוצר או שירות בעולם המודרני, כדאי לבצע השוואת ביטוח רכב. בלי להתבייש או להתעצל, לא מבטחים אצל החברה הראשונה אליה פניתם, או לחילופין לא ממשיכים את הביטוח בצורה אוטומאטית בחברה הקודמת עם תום שנת הביטוח. מדוע ? כי כשתבצעו השוואת ביטוח רכב תגלו עד מהרה כי תוכלו לרכוש פוליסת ביטוח לא פחות אטרקטיבית במחיר זול משמעותית מהחברה הנוכחית שלכם או מחברות שכבר ראיתם.
בנוסף, כל חברת ביטוח רוצה לקוחות חדשים, לכן כדאי מאוד לבצע את סקר המחירים הזה ולהיות מחוזר על ידי סוכן הביטוח או החברה, כיון שלקוחות חדשים זוכים להנחות והטבות והנחות משמעותיות בפרמיה.

השוואות ביטוח רכב : איך מתחילים ?

סוכנת הביטוח מתקשרת אליך ביום בהיר ומודיעה לך כי בימים הקרובים עומד לפוג תוקף ביטוח החובה שלך וכך גם המקיף או ביטוח צד שלישי שרכשת ממנה לפני שנה. בדרך כלל, אין לך זמן, ואתה מחדש באופן אוטומאטי בטלפון באמצעות כרטיס אשראי. עצור! זו ההזדמנות שלך לחסוך מאות ואולי אלפי שקלים בשנה בביטוח. עשה השוואת ביטוח רכב. אמור לסוכנת , להמתין יום או יומיים בהם אתה הולך לבצע השוואת מחירים בין חברות. ייתכן וכבר כאן יתום החיפוש שלך כי היא תיתן לך הצעה מפתה הרבה יותר, אבל למרות זאת, אל תחדש ולך לסיור קטן מבלי לצאת מהבית.
טלפון- ספר הטלפונים יפרוש לך את סוכנויות הביטוח המקומיות וחברות הביטוח, כולל הביטוח הישיר. תן את הנתונים שלך לסוכן בטלפון והוא ישוב אליך עם הצעה אטרקטיבית בהקדם.
ביטוח ישיר- התקשר לחברות הביטוח הישיר, או עשה זאת דרך האינטרנט, תן את פרטיך האישיים, פרטי הרכב וכל מה שיידרש על ידי החברה. תוכל לעשות זאת בטלפון או באמצעות האינטרנט במעין טופס המיועד לכך ותקבל הצעה מפורטת לפוליסה
פנייה לסוכן ביטוח- אם אתה בעד פגישות בארבע עיניים, פנה לסוכן ביטוח הקרוב לביתך וברר איתו על הצעת ביטוח רכב פרטנית המתאימה לך. סוכני ביטוח עושים בעצמם את השוואת המחירים בין חברות הביטוח ובונים הצעת מחיר שתתאים לך.
אינטרנט – באתרי האינטרנט הייעודיים תוכלו לבצע השוואת ביטוח רכב בין החברות השונות על ידי מילוי הפרטים בטפסים הרלוונטיים. האתר ידאג לכך שחברות הביטוח ישובו אליך עם הצעות מחיר.
הפרדה בין ביטוחים – ניתן לעשות את ביטוח החובה בחברה אחת ואת הביטוח המקיף בחברה אחרת ואין חיוב לשים את כל הביצים בסל אחד. לכו לאן שמשתלם לכם.
בכל מקרה, תמיד תוכלו לחזור לחברה שלכם עם ההצעות המפתות שקיבלתם ולבקש תנאים טובים יותר. בדרך כלל זה עובד.

לכתבה המלאה>>
ביטוח רכב לרכב חשמלי

כיום ניתן לראות ברחובות הערים ולעיתים גם בשולי הדרכים רכבים חשמליים לא מעטים. מדובר ב-סגווי, קורקינטים חשמליים, אופניים חשמליות, קולנועיות ועוד. המכוניות הגדולות יותר הפועלות על חשמל ודלק בסינכרון, אינן נכנסות לסיווג כ- רכב חשמלי אלא כמכונית היברידית, כלומר רכב שעובד גם על חשמל וגם על בנזין. רכבים אלה החלו להגיע בצורה מאסיבית לישראל (הונדה וטויוטה בעיקר) והם יעילים מאוד לכל מה שקשור במיזוג אוויר וחסכון בהוצאות הנסיעה.
בשורות הבאות נפרט מעט על רכב חשמלי קל לסוגיו ועל אפשרויות הביטוח של רכב חשמלי.

קורקינט חשמלי ואופניים חשמליות

שני כלי רכב חשמליים אלה וגם הסגווי – הלהיט העירוני החדש, יכולים להגיע למהירויות של בין12-14 קמ"ש ומדובר בכלי רכב חשמלי המאושר לשימוש על ידי משרד התחבורה, למרות שישנם סייגים באפן השימוש ותנאים שונים.

קורקינט חשמלי או סגווי

לאחרונה ניתן לראות אותם בכל במקום. משנת 2004 כבר חוקית ניתן לנסוע על כלי רכב חשמליים ללא כל רישיון נהיגה ובצורה חופשית. כל זה בתנאי שהרכב החשמלי שלך, בין אם מדובר באופניים חשמליות, קורקינט, סגווי וכדומה, לא עוברים את המהירות המקסימאלית של 12 קמ"ש והספק המנוע שלהם הוא מתחת ל- 100 v  . בימים אלה, אמורה לקבל וועדה במשרד התחבורה החלטות נוספות לגבי חוקיותם של כלי רכב חשמליים נוספים ולגבי הנושא של ביטוח רכב חשמלי בכלל.
בכל מקרה, כרגע לא ניתן לייבא כלי רכב חשמליים קטנים כמו קורקינט ודומיו. גם אלה מיוצרים בארץ נתקלים בהגבלות מהירות או הגבלה של כוח המנוע. מותר עד 100V. גם תקנה זו עומדת להשתנות ובקרוב הייבוא של כלי רכב חשמליים יותר, וכבר היום ניתן לראות חברות המתחילות במסעות פרסום על קטנועים חשמליים מעוצבים ויפים.
כלי רכב חשמלי יכול לנסוע על מדרכות, ושבילים . הנסיעה בסגווי בעל השיק והעיצוב החדשני מותר לנסיעה החל מגיל 16 ומעלה. מהירותו אף היא מוגבלת. שוב, המסקנות של וועדת בדיקה שהוקמה במיוחד לתחום של רכב חשמלי יתגבשו בקרוב לחוקים שיבהירו את פני התמונה בנושא זה.
אופניים המצוידים במנוע חשמלי קטן כבר מאושרים לנסיעה רק אם הם מוגבלים למהירות של 22 קמ"ש. כל כלי הרכב הללו, חוקית אינם מחויבים בביטוח רכב.

רכב חשמלי : מה קורה עם ביטוח ?

נכון, אין חובה על ביטוח רכב חשמלי, למרות שיש חברות ביטוח שכן מוכנות לעשות ביטוח כזה. בדרך כלל עלות ביטוח רכב חשמלי יקרה יחסית. הסיבה היא קלות הגניבה, מחירם היקר יחסית של כלי רכב אלה, וגם החשש שלמרות מתאונות. גם נהיגה במהירות 20 קמ"ש בעיר על מדרכה עלולה לסכן את הרוכב והולכי רגל במקרים מסוימים והיו דברים מעולם. מיותר לציין כי אם כלי רכב חשמלי מעובר בתאונה, גרם נזק גופני או נזק לרכוש הוא חייב לשלם. העובדה כי אינו מבוטח עלולה להכניס את הרוכב לבעיה מסוימת.
אל תשכחו לשים קסדה, בראש טוב כמובן

לכתבה המלאה>>